طرح راهبردی پایانه نفتی جاسک با پیشرفت فیزیکی خوب درحال نزدیک شدن به پایان کار و اتمام خود قرار دارد

 

       محمد باقر نوبخت روز دوشنبه در حاشیه بازدید از پایانه نفتی جاسک که با حضور هیئت مدیره شرکت پترو امید آسیا و نمایندگان شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید انجام گرفت اظهار داشت: امید می‌رود تا سال آینده شاهد بهره برداری از این طرح بزرگ که مخازن عظیمی برای شرکت نفت و صادرات نفت ایجاد می‌کند باشیم.

وی ادامه داد: باید از بازارهای خود و سهمیه ای که در اُپک داریم استفاده بکنیم و نفت را به دارایی های دیگر و زیربناها تبدیل کنیم.

وی اضافه کرد: مخازنی که در جاسک با ظرفیت ذخیره سازی ۱۰ میلیون بشکه نفت در حال احداث هست طرح راهبردی بزرگی برای کشور است، بویژه اینکه الآن از خلیج فارس هم فاصله گرفته و ذخیره سازی را در ساحل دریای عمان انجام می‌دهیم.

معاون رییس‌جمهوری بیان داشت: ضمن اهمیتی که خلیج فارس و تنگه هرمز برای کشور، جهان و بازار نفت دارد داشتن پایگاه دیگری برای صادرات آتی کمک کننده است. نوبخت خاطر نشان کرد: این اقدام بزرگ با وجود تحریم‌ها درحال انجام است و ‏این طرح به عنوان یک ظرفیت ملی درعرصه‌های جهانی قابل رقابت است.

بازدید نوبخت از جاسک

در همین جلسه اعلام آمادگی تعداد حداقل یک نیروگاه 500 مگاواتی از طرف گروه سرمایه گذاری امید اعلام گردید. بدیهی است با توجه به ضعف زیر ساخت های بخش برق در منطقه جاسک برنامه گروه امید در جهت احداث نیروگاه کمک شایان توجهی به توسعه منطقه جاسک خواهد نمود که این موضوع مورد استقبال معاونت رئیس جمهور قرار گرفت.