شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید( سرمایه گذار/(B00 / جناب آقای دکتر قنبری مدیر عامل و عضو محترم هیات مدیره به همراه سایر اعضای محترم هیات مدیره

-       شرکت پترو امید آسیا ( مجری طرح) / مدیر عامل و عضو محترم هیات مدیره به همراه سایر اعضای محترم هیات مدیر-       سایر مدیران محترم بخشهایفنی ، اجرایی و نظارتی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-       شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید( سرمایه گذار/ (B00 / جناب آقای دکتر قنبری مدیر عامل و عضو محترم هیات مدیره به همراه سایر اعضای محترم هیات مدیره

-       شرکت پترو امید آسیا ( مجری طرح) / مدیر عامل و عضو محترم هیات مدیره به همراه سایر اعضای محترم هیات مدیره

-       سایر مدیران محترم بخشهای فنی ، اجرایی و نظارتی

بدنبال بازدید آقای دکتر قنبری مدیر عامل و عضو محترم هیات مدیره، به همراه اعضاء هیات مدیره گروه مدیریت سرمایه گذاری امید(سهامی عام) و اعضاء هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پترو امید آسیا از شیوه کار درتاسیسات در حال بهره برداری مخازن ذخیره سازی نفت خام امید، موارد ذیل قابل توضیح است:

 شرح جلسه:

در شروع بازدید و در محل سالن جلسات گزارش مختصری درخصوص موارد زیر توسط ریاست محترم تاسیسات، اقای مهندس میر صادق بیان شد:

-       فعالیتهای مهم اجرا شده بعد از تحویل پروژه

-       فعالیتهای بوجود آمده منطبق بر نیاز بهره برداری

-      میزان دریافت و ارسال نفت خام سبک و سنگین به میزان   35399059  بشکه

-       موجودی نفت خام سبک و سنگین به میزان  8738736   

-      فضای آزاد مخازن 

 

  • در ادامه آقای جان افزایی ضمن تشکر از  آقای دکتر قنبری مدیر عامل محترم گروه مدیریت امید و هیات محترم همراه،  با توجه به دو بازدید طی هفت ماهه گذشته و همچنین اهمیت تسریع فعالیت های پترو امید آسیا بعنوان شرکت مجری، توضیحات مختصری در خصوص ساماندهی و مدیریت تاسیسات و مخازن در حال بهره برداری امید ( گناوه ) ، مشکلات پروژه جاسک  و در نهایت گشایش های مالی صورت گرفته، ارائه دادند.
  • سپس بازدید میدانی کامل از تاسیسات ذخیره سازی و سیستم ورود و خروج نفت خام صورت گرفت و در حین بازدید، فعالیتهای انجام گرفته و قابلیت ها و توانایی های انجام و کنترل کار، به ویژه اقدامات در راستای ارتقای سیستم های آتش نشانی و ایمنی سایت به صورت تفصیلی شرح داده شد.

  • در پایان آقای دکتر قنبری با تاکید بر توانمندیهای نیروهای تخصصی کشور خصوصا در ایام رویارویی با تحریم های نفتی ، ضمن راهنمایی ها و رهنمود های لازم به مدیران و کارکنان شرکت پترو امید آسیا،  استفاده از تجربه های نیروهای تاسیسات ذخیره سازی گناوه در مسیر اجرای پروژه جاسک را مورد تاکید قرار داده و از تلاش و عملکرد نیروهای شرکت پترو امید آسیا در انجام فعالیتهای اجرایی صورت گرفته با وجود شرایط سخت آب و هوایی، تقدیر و تشکر نموده اند.

بازدید کنندگان:

- مدیر عامل و هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری امید

- مدیر عامل هیئت مدیره شرکت پترو امید آسیا

- مدیران و کارشناسان شرکت ملی مهندسی ساختمان نفت

- مدیران و کارشناسان شرکت مهندسین مشاور ستیران

- مدیر پروژه شرکت کیسون

 

  بازدید از سایت پروژه احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام بندر جاسک ، با بررسی معدن شن و ماسه گز آغاز گردید. از معدن فوق جهت تامین شن و ماسه مورد نیاز در پی ریزی مخازن استفاده خواهد شد.

   سپس هیئت بازدید کنندگان به محل سایت پروژه عظمیت نموده و با بازدید از نقاط مختلف سایت از میزان پیشرفت آن اطلاعات کافی را اخذ نمودند. در آخر با حضور در کانکس مدیر پروژه شرکت پترو امید آسیا جلسه جهت بررسی ابعاد مختلف طرح تشکیل گردید.

  در ابتدای جلسه مدیر پروژه پترو امید آسیا درباره میزان پیشرفت پروژه نکاتی را ایفاد نمودند. آنگاه مدیر عامل شرکت مهندسین مشاور ستیران در مورد برنامه های پیش روی این شرکت در به سر انجام رساندن طرح صحبت فرمودند. مدیر پروژه شرکت ملی مهندسی ساختمان نفت در مورد اهمیت پروژه و پیگیری مکرر آن از سوی بالاترین مقامات کشوری از جمله رهبری و ریاست جمهوری اذعان داشتند و به نکات ذیل اشاره فرمودند:

1. افزایش اتحاد دو طرف قرارداد

2. اعطای اختیارات ویژه به افراد جهت تسریع کار

3. تهیه برنامه جبرانی برای تسریع روند کار

4. استقبال از ورود ستیران به طرح

5. تاکید به اهمیت زمان در اتمام پروژه

در ادامه مدیر پروژه شرکت کیسون با ابراز خرسندی از موفقیت آمیز بودن تست ها در حوزه فعالیت خاک، در خصوص افزایش تعداد ماشین آلات و بالا بردن سرعت کار متعهد شدند.

    در انتهای جلسه با حضور شرکت های پیمانکار مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری امید با اشاره به قدمت و رزومه شرکت ستیران خواستار حضور بیشتر شرکت های صاحب نام شده و با تاکید بر فشارهای سیاسی و منطقه وارده به کشور عزیزمان خواستار تسریع پروژه شدند.

 رئیس هیأت مدیره سرمایه گذاری امید در خصوص گلوگاه های کار و چگونگی کمک رسانی به عنوان سرمایه گذار به شرکت پترو امید آسیا سوالاتی را مطرح فرمودند. سپس جناب آقای اکبر کشاورزیان
عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری امید ضمن اعلام آمادگی این شرکت به کمک رسانی به اتحاد و همدلی بین دو مجموعه جهت رفع موضوعات کلان تاکید داشتند.

مدیر پروژه شرکت ملی مهندسی ساختمان نفت نیز با ابراز خرسندی از همکاری خوب بین این شرکت و شرکت پترو امید آسیا در خصوص چیدن BASIC ها به افزایش سرعت انجام پروژه تاکید نموده و خواستار رفع عقب ماندگی های جزئی با همت و همدلی هرچه بیشتر و کار تیمی شدند

رئیس هیئت مدیره شرکت پترو امید آسیا با بیان علل حضور تیم هیئت مدیره در پیشرفت فیزیکی پروژه خواستار تهیه جدول پیشرفت و عملکرد با ذکر آیتم بندی شدند.

آقای جان افزایی مدیر عامل شرکت پترو امید آسیا با بیان رزومه موفق این شرکت در پروژه های بزرگی همچون طرح توسعه دارخوین و مخازن ذخیره سازی گناوه نکات مهمی را در خصوص مشکلات پیش رو در پروژه جاسک اعلام فرموده و نیز پیشنهاداتی را در خصوص رفع مشکلات مذکور بیان داشتند.

کارفرما : شرکت ملی نفت ایران

-         شرکت مهندسی و توسعه نفت / جناب آقای دکتر دهقانی مدیر عامل طرح خط لوله انتقال نفت خام گوره/ جاسک و پایانه

-        شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت / جناب آقای مهندس سیدیان مدیر طرح احداث خط لوله نفت خام گوره/ جاسک وتاسیسات نفتی بندر جاسک

-         سایر مدیران بخشهای فنی، مالی و حقوقی

سرمایه گذار: مشارکت پترو امید امید

-          شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید / جناب آقای دکتر قنبری مدیر عامل

-          شرکت پترو امید آسیا ( مجری طرح) / جناب آقای مهندس صوفی رئیس هیات مدیره و جناب آقای دکتر جان افزایی سرپرست و عضو موظف هیات مدیره

-          سایر مدیران بخشهای فنی ، اجرایی و نظارتی

بازدید همزمان مدیران ارشد کارفرما و سرمایه گذار از سایت درحال تجهیز پروژه احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام در بندر جاسک، در شرایطی انجام شده است که کشور با تحریم های بی سابقه ای روبرو است و لذا هماهنگی و هم افزایی توان اجرایی پروژهای استراتژیک و ملی در کشور حائز اهمیت خواهد بود.

از سویی اجرا و ساخت مخازن ذخیره سازی نفت خام در جاسک بعنوان بخشی از پروژه ملی و استراتژیک طرح "خط لوله نفت خام گوره- جاسک" با شرح _ انتقال نفت خام سبک و سنگین صادراتی حوزه غرب کارون و ذخیره سازی نفت خام انتقالی در منطقه جاسک _ نشان از اهمیت اجرای به موقع و مطابق جدول زمانبندی کار دارد. بخصوص که پیش بینی می شود با احداث پروژه فوق تحول بنیادی در منطقه بوجود آید.

در این راستا مدیران با بازدید از سایت، در جریان طراحی و نحوه شروع فعالیت ها، فرآیند ساخت، و روند پیشرفت پروژه قرار گرفتند.

  شرح جلسه:

در مقدمه با ذکر یاد خدا، سرپرست شرکت پترو امید آسیا ضمن خوش آمدگویی و قدردانی از همه مدیران و هیئت همراه شرکت های مهندسی و توسعه نفت و ملی مهندسی و ساختمان نفت و همچنین جناب آقای دکتر قنبری و اعضای هیئت مدیره و همکاران شرکت پترو امید آسیا شرح مختصری از فرآیند جاری و آتی پیشرفت پروژه را برای حاضرین جلسه ارائه نمودند .

در ادامه آقای مهندسی بیکی مدیر مهندسی شرکت پترو امید آسیا طی گزارشی جزئیات مطالعات و طراحی پایه پروژه را بیان نمودند .

و همینطور جناب آقای مهندس احمدی مدیر پروژه شرکت مهندسی و توسعه نفت ، در خصوص نقاط قوت و ضعف پروژه مطالبی را عنوان کردند و بر همپوشانی فعالیتها و ایجاد راهکارهایی جهت سرعت بخشیدن به امور پروژه تاکید داشتند .

سپس جناب آقای دکتر قنبری مدیر عامل گروه مدیریت سرمایه گذاری امید عنوان داشتند : پروژه احداث مخازن ذخیره سازی بندرجاسک برای کشور افتخار آفرین خواهد بود و لذا جدای از منافع اقتصادی ، دراین پروژه با یک کار اجرایی ملی و حیثیتی روبرو هستیم.

  

ایشان در ادامه بیان نمودند : شرکت پترو امید سابقه اجرای موفق پروژه مشابه را در ساخت مخازن بندر گناوه دارد که در حال بهره برداری می باشد و هیچگونه شبهه ای باقی نمی ماند که برغم تمامی مسائل پیش رو ما می توانیم کار را پیش ببریم .تمامی کارهایی که پترو امید در پروژه ها انجام می دهد به نمایندگی از گروه سرمایه گذاری امید است و ما بیشتر از دیگر بخش های درگیر طرح ، جهت اتمام بموقع پروژه تاکید داریم و چنانچه شرکت مجری در اجرا با مشکلی روبرو شود، همت می کنیم و مسائل را حل می کنیم و لذا همه جانبه پشتیبان پروژه خواهیم بود تا زمان اجرای پروژه را به حداقل ممکن برسانیم .

به همین منظور هیات ویژه ای را در مجموعه امید مستقر کردیم که با برگزاری جلسات مستمر با پترو امید پیشرفت پروژه را در کنترل داشته باشیم .


در ادامه جلسه جناب آقای دکتر دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت نیز عنوان کردند : شرکت نفت این پروژه را به درستی و با شناخت کامل به مجموعه امید واگذار کرد و انتظار داریم کار به موقع انجام شود و در پروژه مخازن گناوه نیز تجربه بسیار خوبی در کنار شرکت پترو امید داشتیم .

 در مجموعه پترو امید افراد متخصص و با تجربه ای مشغول خدمت هستند و سرپرست شرکت مذکور انگیزه بالایی جهت پیشبرد کار دارند . اگر چه مسائل و مشکلاتی در پروژه وجود دارد ولی ما امیدواریم کار به درستی و به موقع انجام شود .

ضمن اینکه نباید نقاط بحرانی و زمان پایان پروژه را فراموش کنیم. لازم است کار با دقت انجام شود و مستندات درستی داشته باشد و در اجرا نیز مسائل با جدیت دنبال شود.

در ادامه جناب آقای مهندس سیدیان مدیرطرح شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت اظهار داشتند : لازم است گروه سرمایه گذاری امید همواره پشتیبان شرکت مجری باشد. بهرحال این پروژه باید پس از 18 سال به کارفرما تحویل داده شود و می بایست کیفیت کار حرف اول را بزند.

جناب آقای دکتر شیری و آقای کشاورزیان اعضای هیأت مدیره و مدیران بخشهای مالی، سرمایه گذاری، حسابرسی و ارزشیابی شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و مدیران پترو امید آسیا از سایت مخازن ذخیره سازی نفت خام جاسک در حال اجرا شرکت پترو امید آسیا در استان هرمزگان- بندر جاسک بازدید و در جریان فرآیند ساخت، روند پیشرفت، طراحی و نحوه شروع فعالیت های پروژه قرار گرفتند.

 قرارداد طراحی و ساخت و بهره برداری مخازن ده میلیون بشکه ای ذخیره سازی نفت خام جاسک بصورت BOT با سرمایه گذاری و مشارکت شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و پترو امید آسیا دومین مخازن بزرگ صادراتی نفت خام ایران می باشد که دارای 20 مخزن فلزی استوانه ای از نوع سقف شناور با ظرفیت 500 هزار بشکه و مجموعاً به ظرفیت ده میلیون بشکه جهت ذخیره سازی نفت خام سبک و سنگین می باشد.

این مخازن استراتژیک برای صادرات نفت خام کشور از طریق دریای عمان است و برای افزایش ظرفیت صادرات نفت، به عنوان مخازن استراتژیک مطرح بوده و رسالت سنگینی در عرصه ملّی و صیانت از منابع راهبردی نفت دارد. این پروژه در مدت 36 ماه و زیر نظر شرکت مهندسی و توسعه نفت ( متن ) ساخته خواهد شد.

 

 در این بازدید، مدیر شرکت پترو امید آسیا از شروع فعالیت ها و عملکرد و برنامه های زمانبندی و سایر برنامه های در دست اجرای پروژه، گزارشی ارائه و روندهای تأمین مالی و عملیاتی شرکت را برای اعضای هیأت مدیره گروه مدیریت سرمایه گذاری امید تشریح کردند. همچنین سایر برنامه های توسعه شرکت نیز در این بازدید به مدیران شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید ارائه و برنامه های کلی اجرای آن تشریح گردید. آقای دکتر شیری ضمن تأکید بر ضرورت رعایت کامل مدیریت زمان، کیفیت، الزامات و استانداردهای فرآیند ساخت، راهنمایی ها و ارشادات لازم را به مدیران و سرپرست کارگاه شرکت پترو امید آسیا بیان داشتند.

اعضای هیأت مدیره سرمایه گذاری امید ضمن تأکید بر افزایش سرعت فعالیت های پروژه و همچنین حمایت همه جانبه از ساخت پروژه مذکور انتظار داشتند بنحوی برنامه ریزی گردد که مخازن مذکور زودتر از موعد قراردادی به  بهره برداری برسد.همچنین این سرمایه گذاری را در راستای سیاست ها و برنامه های گروه مدیریت سرمایه گذاری برای همکاری با دولت و مشارکت در سرمایه گذاریهای حوزه نفت و گاز بیان داشتند.

در روز سه شنبه مورخ 04/10/97 جناب آقای دکتر قنبری مدیرعامل گروه مدیریت سرمایه گذاری امید به همراه آقایان دکتر بهزاد شیری و اکبر کشاورزیان اعضای محترم هیأت مدیره شرکت مذکور از مجموعه مخازن ذخیره سازی نفت خام امید در محدوده دیلم / گناوه بازدید بعمل آوردند. و در جریان فرآیند ساخت و بهره برداری و دوران ساخت پروژه و روند اجرای پروژه و بهای تمام شده ساخت مخازن نفتی گناوه با ظرفیت 10 میلیون بشکه نفت خام قرار گرفتند.

 

بخش خصوصی و تأسیسات ذخیره سازی نفت خام امید یکی از بزرگترین جایگاههای ذخیره سازی نفت خام می باشد که دارای 14 مخزن فلزی استوانه ای از نوع سقف شناور است که شامل : 8 مخزن با ظرفیت یک میلیون بشکه، 2 مخزن با ظرفیت 500 هزار بشکه و 4 مخزن با ظرفیت 250 هزار بشکه مجموعاً به ظرفیت ده میلیون بشکه جهت ذخیره سازی نفت خام می باشد.

عملکرد آن طی پنج ماه گذشته نشان می دهد نفت خام سبک دریافتی یک میلیون و نهصد و پنجاه و نه هزار پانصد و هشتاد و یک بشکه و نفت خام نفت سبک ارسالی چهار میلیون و هشتصد و پنجاه هزار و پانصد و نه بشکه نفت خام سنگین دریافتی چهار میلیون و پانصد ششصد و نود و پنج بشکه نفت خام سنگین ارسال یک میلیون و سیصد و سی دو هزار هشتصد و پنجاه هزار بشکه بوده است. که میزان نفت خام سنگین موجود هشت میلیون و سیصد و سیزده هزار و هشتصد و نود دو بشکه و میزان نفت خام سبک موجود هشتاد و چهار هزار و دویست و سی چهار بشکه می باشد. و این عملکرد نشاندهنده کارکرد بسیار عالی سیستم ها در طی دوره مذکور می باشد.

همچنین ایشان از پروژه 4 میلیون بشکه ای ذخیره نفت خام بتنی گوره بازدید و در جریان فرآیند اجرای آن قرار گرفتند.

برنامه های در دست اجرای شرکت و برنامه های توسعه بویژه روند اجرای پروژه جاسک نیز به ایشان ارائه گردید. در نهایت آقای دکتر قنبری ضمن تأکید بر ضرورت رعایت کامل مسائل ایمنی و رفع نواقص احتمالی راهنمایی ها و ارشادات لازم را به مدیران و کارکنان شرکت پترو امید آسیا بیان داشتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت پترو امید آسیا در روز چهارشنبه مورخ 30 آبان ماه 1397 در جلسه هیات مدیره گروه مدیریت سرمایه گذاری امید جناب آقای دکتر نصراله جان افزایی برای تصدی سرپرستی شرکت پترو امید آسیا به هیات مدیره شرکت مذکور تایید گردید. هیات مدیره شرکت پترو امید آسیا با بررسی و به اتفاق آرا در جلسه مورخ چهارشنبه 7 آذر ماه 1397 نامبرده را به سمت سرپرست شرکت پترو امید آسیا انتصاب کردند. این جلسه با حضور تعدادی از مدیران و معاونان سرمایه گذاری امید برگزار گردید. همچنین در این جلسه از زحمات جناب آقای اصغر گرزین در طول دوران تصدی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

جناب اقای دکتر جان افزایی پیش از این سمت عضو موظف هیئت مدیره، معاونت مالی- اقتصادی و معاونت پروژه های شرکت را عهده دار بوده اند. خدمات شایانی در تأمین مالی، ساخت، راه ­اندازی و بهره­ برداری مخازن ذخیره سازی نفت خام امید در محدوده دیلم/ گناوه داشته­اند.

از خداوند متعال توفیق و سربلندی برای ایشان و شرکت پترو امید آسیا خواستاریم.

به گزارش روابط عمومی شرکت پترو امید آسیا اولین نشست مدیر عامل جدید شرکت پترو امید آسیا با مدیران و کارکنان شرکت در روز سه شنبه 17 مهرماه 1397 برگزار گردید که در این جلسه ابتدا تعدادی از کارمندان و مدیران شرکت درباره ی مساله ها و دغدغه های شرکت صحبت کردند و سپس جناب آقای گرزین با ارائه مقدمه ای به جمع بندی مسایل پرداخت.

ایشان در ابتدا با اشاره به زحمت و تلاش گذشتگان و تشکر از فعالیت های انجام شده، گفت: با تمجید و بزرگ داشت دیگران می توان بزرگی را در کشور گسترش داد و هیچگاه با تخریب و توهین به کار های انجام شده نمی توان به بزرگی رسید. تنگ نظری در یک سازمان اداره هیچ وقت اجازه میدان دادن به استعداد ها و شکوفا شدن آن ها را نمی دهد. بزرگترین سرمایه یک کشور برای رسیدن به پیشرفت و تعالی نیروی انسانی ارزشمند یک کشور است که به لحاظ کارآمدی باید ملاک انتخاب و یا حذف باشد.

در ادامه افزود: سه اصل اساسی در کار برای خودم و مجموعه قایلم که همگان ملزم به رعایت آن می باشند. این سه اصل عبارت است از کارآمدی، سلامت، صداقت. در حقیقت در یک بنگاه اقتصادی اصل بر بهره وری و افزایش درآمد است و این مهم را همگان کارکنان باید توجه داشته باشند و در کارهایشان به هزینه فایده هرکاری متمرکز شوند.

ایشان در تایید اشاره یکی از مدیران شرکت برای استفاده از مشاور های حقوقی و مالیاتی تاکید کرد: ملتی که حقوق در آن جایگاه نداشته باشد همیشه متضرر است. در زمان حاضر ما در همه امور قراردادی و تعهد آور شرکت قطعا به موازین حقوقی توجه و آن را اساس قرار خواهیم داد تا از ضررهای بعدی شرکت که می تواند از طریق دعاوی بوجود آید، جلوگیری کنیم. و نیز به دلیل آشنا نبودن ملت ها با حقوق است که به استثمار زورگویان در می آیند.

همچنین در پایان با اشاره به افق های شرکت پترو امید آسیا گفت: در حال تهیه یک طرح اولیه و توسعه ای برای شرکت پترو امید آسیا هستیم که در آن نگاه بین المللی در محور کار ها قرار دارد. ما با توان و تجربه پروژه مخازن ذخیره سازی نفت خام امید در محدوده ی دیلم/گناوه تجربه بسیار خوبی داریم که می توانیم آن را در اختیار کشور های همسایه و فعال در حوزه نفت قرار دهیم. به این معنا که با کنشگری فعال در عرصه بین المللی قطعا توان سرمایه ای شرکت پترو امید آسیا و بالطبع سرمایه گذاری امید پیشرفت چشمگیری خواهد داشت.

ایشان علاوه بر موارد یاد شده با تاکید بر رسیدگی به امور رفاهی کارکنان، آن را از برنامه های آتی دانستند و گفتند این امر البته منوط به فعالیت بیشتر و تولید درآمد برای شرکت است.

22

12

آیین انعقاد قرارداد مخازن ذخیره سازی جاسک عصر دیروز  8 مهرماه 1397 در باشگاه کوشک نفت برگزار گردید. این مراسم با حضور مرضیه شاهدایی قائم مقام وزیر نفت و علی کاردر معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، احمد ابراهیمی مدیر عامل گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و اصغر گرزین مدیرعامل شرکت پترو امید آسیا و اعضای محترم هیات مدیره­ها برگزار شد.

این قرارداد در قالب روش ساخت، بهره‌‌برداری و واگذاری میان شرکت مهندسی و توسعه نفت، شرکت‌‌های پتروامید آسیا و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید امضا شد. در این پروژه حدود پنج هزار هکتار از زمین ساحلی در 65 کیلومتری غرب شهر جاسک برای طرح های ویژه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در نظر گرفته شده است. با توجه به تصویب بودجه برای خط لوله 42 اینچ انتقال نفت خام گور- جاسک، بخشی از زمین غرب جاسک به ساخت پایانه صادرات نفت خام و همچنین مخازن ذخیره سازی تخصیص یافته است.

این طرح ساخت 20 دستگاه مخزن فلزی سقف شناور را شامل می شود که هر کدام 500 هزار بشکه ظرفیت دارد این مجموعه مخازن، نفت خام ارسالی از خط لوله 42 اینچ انتقال نفت خام گوره جاسک را دریافت کرده و ضمن ذخیره سازی و نگهداری نفت صادراتی، نسبت به پمپاژ و انتقال آن به خطوط لوله دریایی و گوی های شناور، اقدام می کند.

دریافت روزانه یک میلیون بشکه نفت خام سبک و سنگین از خط لوله 42 اینچ گوره- جاسک، ذخیره سازی 10 میلیون بشکه انواع نفت خام، قابلیت دریافت و ذخیره انواع نفت خام از طریق گوی های شناور دریایی، ایجاد بستر و شرایط لازم برای ساخت پایانه صادراتی جدید و متنوع سازی منابع صادراتی نفت خام از اهداف اجرای طرح است.

لازم به ذکر است که شرکت پترو امید آسیا اولین و بزرگترین شرکت بخش خصوصی است که به همت مهندسان ایرانی پروژه مخازن ذخیره سازی نفت خام امید(با ظرفیت 10 میلیون بشکه) در محدوده دیلم/ گناوه را ساخته است و در سال 1395 افتتاح و در حال بهره برداری است. 

 

 

از اهداف استراتژیک کشور در دهه پیشه­ رو توجه جدی به رشد و توسعه سواحل مکران و بندر جاسک می باشد. این منطقه با برنامه ریزی­های دقیق نیازمند سرمایه گذاری و حمایت بخش خصوصی و دولتی در کنار یکدیگر می­باشد. در این منطقه تمامی وزارت خانه­ ها در راستای توسعه منطقه پروژه­ های را در دست احداث دارند از جمله وزارت نفت، وزارت نیرو، وزارت راه و شهرسازی و ...

در پیوست تلاش شده است تا اهمیت منطقه در مصاحبه­ ها و گفته­ های مسوولین امر به طور یکجا گرد آوری شود.

 بولتن جاسک

پارک های علم وفناوری یکی از محیط هایی است که درراستای تلفیق و نزدیکی بیشتر علم و صنعت بنا نهاده شده است . در همین راستا در جلسه ای با حضور جناب آقای دکتر زارعی (رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران) و دکتر ذاکری ( مدیر عامل شرکت ) و دکتر جان افزایی و آقای سپهری در مورخ 96/08/22 برگزار شد ، مقرر گردید طی تفاهم نامه ای دفتری جهت حضور فعالانه شرکت پترو امید آسیا در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اعطا شود .

این دفتر در تاریخ 96/09/04 به شرکت پترو امید آسیا تحویل گردید و جناب آقای دکتر قابضی به عنوان نماینده شرکت در این دفتر معرفی گردید .

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت پترو امید آسیا در جلسه ای با حضور مدیرعامل محترم و معاونت محترم پروژه در محل  سایت مخازن ، مسایل بهره برداری مورد بررسی قرار گرفت .

در این جلسه درباره ی مسایل مهم و دغذغه های بهره برداری مورد بحث دقیق فنی قرار گرفت و الویت بندی برنامه ها در دستور کار قرار گرفت .

 

روابط عمومی

97/07/01

 

امروز سه شنبه 19 بهمن ماه 1395 ، ورود نفت به بزرگترین مجموعه مخازن ذخیره سازی نفت خام بخش خصوصی در استان بوشهر(پایتخت انرژی کشور) در محدوده دیلم/گناوه با حضور نمایندگان مناطق نفت خیز جنوب و مهندسان و متخصصان پترو امید آسیا با موفقیت انجام شد.

این مجموعه با اتکای به نیروی متخصص داخلی طراحی و اجرا شده و در حال حاضر به صورت کامل به بهره برداری رسیده است.

با افتتاح این مجموعه حدود 33% به ظرفیت صادراتی کشور افزوده شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت پترو امید آسیا با همت و تلاش مستمر و خستگی ناپذیر مهندسان و کارگران سایت مجموعه مخازن نفت خام امید, این مجموعه برای مانور آتش‌ نشانی اعلام آمادگی کرده و در هفته‌ی گذشته این مانور با موفقیت به اتمام رسیده است.

در این مانور تمامی قطعات و تجهیزات آتش نشانی اعم از پمپ‌های دیزلی و برقی, سیستم لوله کشی(piping) و نازل‌ها مورد تست و ارزیابی دقیق قرار گرفته و به یاری خداوند متعال این مانور در نهایت موفقیت به اتمام رسید.

 

روابط عمومی

95/07/06

 

 

اذهان عمومی مهندس را تداعی کننده خلاقیت، نوآوری، حرکت و پیشرفت می داند و روز مهندس بهانه‌ای است با هدف الگوسازی از اندیشه سترگ مهندسی ایران زمین برای آینده سازان این مرز و بوم تا با تکیه بر همت والای خویش و بهره گیری از علم و دانش بومی، حفظ و اعتلای میراث نیاکان خویش را رقم زنند.

انتظار می رود در روز ملی مهندسی، با یادآوری تعهد و مسئولیتی که در قبال یکایک ملت عزیزمان، در حال و آینده و به تأسی از فرهنگ و تمدن غنی ایرانی، با یکدیگر تجدید میثاق می نمائیم؛ تا فارغ از هر نگاهی، با همدلی و مودت و بکارگیری کلیه ظرفیت های مهندسی و با تکیه بر اخلاق حرفه ای، در جهت پیشرفت و آبادانی ایران عزیز بیش از همیشه کوشا بوده وسهم خود را در سند چشم انداز توسعه پایدار سرزمین مان، به خوبی ایفا نماییم.

اینجانب ضمن تبریک روز ملی مهندسی به کلیه همکاران سخت کوش و پرتلاش خود در بخش‌های مختلف شرکت و تشکر از زحمات شبانه‌روزی این عزیزان، آرزوی توفیق خدمت بیش از پیش به نظام جمهوری اسلامی ایران را برای جامعه مهندسی کشور مسألت دارم.    

مدیر عامل

ذاکری